Tootegrupid
Kaubamärgid

KKK

Enne, kui asud lugema KKK-si, tutvu ka lõksu kasutamise soovitustega:

1. Lõksu lõugade pilud tuleb teha korralikul labidaga ette. Peate olema täiesti kindel, et haarade vahele ei jääks tugevaid juurikaid või kive, mis võivad lõksu vinnastamisel või vallandamisel lõuad ära murda. Seda on lõksu testimisperioodil ühe korra juhtunud. Oma kogemuste põhjal võime ütelda, et see on ka ainuke võimalus, kuidas lõks katki võib minna.

2. Lõksu vinnastamisel tuleb suruda jalaga (või põlvega), soovitatavalt isegi käega, pedaali „otsale“.

  • Juhul kui lõks ei paigaldu ÄRA HÜPPA lõksul! Kui pilud on kaevatud korralikult, paigaldub lõks kergesti.
  • Korduvatel probleemidel liiguta lõks teise kohta.
  • Kontrolli päästiku pilu, vajadusel süvenda pesa.
  • Kindlusta, et muld ei sega lõksu vallandumist. Puhasta lõks ja liigu teise kohta.
  •  Ära katsu põhjuseta lõksu lõugasid käega, mida vähem on lõugadel inimese lõhna, seda parem.

3. Lõks ei vallandu.

  • Kui päästiku ots (pedaali keskel) on umbes 3 cm pedaalist kõrgemal:
  • Kergita labidaga lõksu (mitte käega), see peaks vallanduma. Puhasta lõks ja liigu teise kohta.
  • Kui pärast ohutuspäästiku vajutamist lõks ei vallandu, järgi eelnevaid näpunäiteid.

4. Kui pinnas on väga pehme.

  • Paigaldamisel võib lõks vajuda liiga sügavale. Proovi leida kõvem koht.

5. Aktiivsuse puudumine.

  • Kui lõks pole paari ööpäeva (kuni nädala) jooksul vallandunud, liiguta lõks teise kohta. Järelikult ei ole tunnel enam aktiivne. Mutt läbib kõik oma kasutuselolevad tunnelid 48 tunni jooksul.

ETTEVAATUST! ÄRA KUNAGI KÄSITSE VINNASTATUD LÕKSU! Maast üles võttes tuleb lõks eelnevalt deaktiveerida.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas Teie poolt pakutav mutilõks on ohutu ka lastele ja lemmikloomadele (koerad, kassid)?

Nagu kõikide lõksudega, nii on ka selle lõksuga võimalik endale haiget teha. Reeglina aga, kui lõks on paigaldatud maha, siis ta ohtlik ei ole, välja arvatud juhul kui ta laetud olekus maa seest välja võtta. Lõksu mahalaadimiseks aseta jalg õrnalt pedaalile ja vajuta ohutuspäästikut lõksu tagaosas (kollane nupp). Riivi vabastamisel kargab lõks üles. Kui ohutuspäästikut vajutada niisama ilma pedaali toetamata, siis võib lõks päris korralikult ehmatada. Parem on, kui lapsed siiski vinnastatud lõksu ei puudu.

Lühidalt: ÄRA KUNAGI KÄSITSE VINNASTATUD LÕKSU! 

Miks on lõks just plastikust valmistatud, kas see ei ole mitte suhteliselt habras materjal, kui pikk on ta eluiga?

Lõksud on vamistatud plastikust sellepärast, et plastik on ilmastikukindlam ja ei roosteta. Lõks on enamasti ikkagi niiskes pinnases.

Tegemist on siiski väga vastupidava plastikuga – kuid kõiki asju on võimalik ära lõhkuda, olgu ta kas plastikust või metallist. Aruka ja hoolika käistsemise juures lõksud katki ei lähe ja kestavad aastaid.

Lõks tundub olevat päris asjalik, kuid liialt kallis.

Vastaksime küsimusele küsimusega...Kui palju maksab ilus ja hooldatud aed? Võttes arvesse tööriistad, masinad, materjalid (murutraktorid, trimmerid, murukäärid, täitematerjalid, taimed, jne), siis kindlasti ei ole täiendav 34 eurot muru korras püsimise eest suur summa. Kui järele mõelda, siis on mutid ainukesed, kes Teie ilusat hooldatud muru/aeda rikuvad, aiamaal juurviljade kasvu pärsivad jne. Lisaks sellele saab lõksu heaperemeheliku kasutamise juures kasutada aastast aastasse ja vajadusel püüda sadu mutte.

Kas lõksu tuleks kuidagi ka hooldada?

Mingit erilist hooldust lõks ei vaja, kuigi suuremad porikamakad ja muu risu tuleks alati enne uut paigaldamist lõksult eemaldada. Soovitatavalt tuleks lõksu, kui ta muutub väga mullaseks, surveveega pesta. Kuna lahtine muld mehhanismide vahel võib hakkata lõksu vallandumist pärssima. Samuti tuleks lõks enne talvekorterisse panekut korralikult puhtaks pesta, et vajadusel kevadel uut jahihooaega alustada. Samuti ei ole arukas lõksu, kui teda ei kasutata, hoida päikese käes. Plastik on küll UV-kaitsega töödeldud, kuid pikemas perspektiivis ei ole see lõksule kindlasti hea ja plastik võib muutuda hapramaks.

Kas on vahet, mis pidi lõks tunneli suhtes asetseb? Kas ta püüab mõlemast suunast tulevaid mutte või tuleks kasutada kahte lõksu?

Lõks püüab tõesti mõlemast suunast tulevaid mutte, kahte kõrvuti asetsevat lõksu ei ole tarvis. Kahe lõksu või enama kasutamist soovitame siis, kui hooldate väga suuri alasid. Kuna enamasti liiguvad mutid vaid isiklikes tunnelites, on erinevate muttide samaaegseks tabamiseks vaja mitut lõksu.

Kas lõksu võib vinnastada jala asemel ka käega?

Lõksu võib vabalt vinnastada käega, kuna siis tunnetate te paremini võimalike ettetulevaid takistusi ja väheneb nii-öelda ülesurumisoht. Julgeksin isegi soovitada käega vinnastamist.

Lõks on peaaegu igal hommikul vallandunud kuid kedagi ei ole sees. Milles asi?

Kindlasti on tegemist liiga sügava, ehk siis lõugadest alla poole jääva, tunneliga. See tähendab, et mutt küll lükkab pinnast anduri all, mis vallandab lõksu, kuid ise lõugade vahele ei jää. Proovi leida tunnel mis on kõrgemal!

 

Kliendi kiri:

Kahjuks ei ole mul veel õnnestunud ühtegi mutti püüda. Oli tekkinud uus käik. Paigutasin lõksu. Mutt lõksu ei sattunud, kuid kadus ka ära. Teist lõksu ei ole veel kasutanud, kuna selle viisin maale, kus viimasel ajal viibin vähe. Õpetuse on kirjas, et teha labidaga kaks ava, kuhu lähevad haaratsid. Sel juhul jääb ju lõksu päästik maapinnale! Lõksu maasse surumisel päästab päästik ka lõksu. Seetõttu tegin augu suurema, et ka päästik ulatuks käiguni. Jätsin augu lahtiseks ja seetõttu mutt seda käiku ei kasutanud. Võibolla tuleks kaevata suurem auk, ja lõks asetada sellesse ja pärast puistata muld lõksule?

mullamutt.ee vastus:

Tere, olete jätnud kahe silma vahele kõige tähtsama tegevuse, kõigepealt tuleb vajutada kannaga mutil käik kinni, kannaga vajutatud lohu (u 3cm) põhja läheb lõksu päästik. nüüd kui mutt tuleb ja hakkab oma tunnelit taastama siis lükkab ta kinnivajutatud pinnast üles ja sellega koos ka päästikut mis vallandab lõksu. Labidaga on vaja teha pilud ainult lõugade liikumise jagu, rohkem ei ole vaja midagi kaevata.

Kliendi kiri:

Tere, esimesed kaks mutti sain esimese 24h jooksul kätte.
Kolmas mutt on aga oma käigud sügavale kaevanud, ning sellega seoses kas pole lõks aktiveerunud, on mutt minema lipsanud, või on lõksu liikuvad osad mulda täis ajanud selliselt, et lõks ka käsitsi aktiveerides ei toimi. Eile sain lõpuks va kavalpea kätte (3 nädalat mütatud).
Ühe lõksu lõhkusin paraku oma lollusest ära - tõenäoliselt kas kivi või puujuurikas oli lõksul ees, ning vinnastasin aga agralt. Tulemuseks katkine lõksu haarats, mille tegin metallist uue.
Kasutusjuhendis on jah asi kuidagi lihte, nimelt murul näha kuivanud jäljed, kus muti käigud all. Prakikas vähemalt minul midagi peale suurte mullahunnikute maapealt näha pole ning seega käigu paiknemise kindlakstegemine suhtelislt raskendatud. Tavalislt olen augu lahti kaevanud, et vaadata, millises suunas käik läheb ning selle järgi augu kõrvale lõksu püsti pannud ning augu kinni ajanud.

mullamutt.ee vastus:

Tere. Üks võimalus tunneli suunda määrata on torkida maapinda hunniku ümber raudvardaga näiteks, kohe on tunda kui alt tühi on. Mina aga olen tavaliselt kannaga vajutanud hunniku ümber, tavaliselt kui kannaga ei tunneta tunnelit siis ei ole ma hakkanud üldse edasi jamama seal, kuna tunnel on nii sügaval et lõksu lõuad ei ulatuks mutini nagunii, s.t et mutt küll vallandab lõksu kuid ise on tunduvalt allpool ja pääseb terve nahaga. Kõige lihtsam on leida rohkem maapealne tunnel, aeg-ajalt neid ikka leidub.

Kliendi kiri:

Tere! Ei ole siiani õnnestunud mutti kätte saada, kuid minu maalt on mutid hetkel jalga lasknud. Olen kindel et nad pöörduvad tagasi ja mul on võimalus edasi katsetada. Ühte ma taipasin küll, et lõks võib olla valesti paigaldatud käigu suhtes, s.t. et lõksu lõuad ei ole käigu poole vaid risti. Küsimus tekkiski mul et kui on tekkinud vaid üks ülesse aetud hunnik, et kuidas ma siis kindlaks teen mispidi see mutt liigub kui ma käiku ei ava. Ma siiski ei ole meelt heitnud lõksu suhtes, kuna paaril korral oli lõks ülesse tõusnud järelikult asi toimib, kuid minu mutid on plehku pannud. Arvatavasti vigase paigalduse tõttu.

mullamutt.ee vastus:

Tere, lõks peab kindlasit olema käigu suhtes risti, muidu ei ole mutil ju millegi vahele kinni jääda kui ta pikki oma käikud tuleb. Tunneli tuvastate kannaga pinnast vajutades. Kui kannaga tunnelit ei tunne (s.t kokku ei vajuta) siis ilmselt on tunnel liiga sügaval ja sinna ei ole lõksu nagunii mõtet panna, kuna lõksu lõuad ei ulataks mutini. Niimoodi ongi Teil juhtunud kui lõks on olnud vallandunud kuid mutti sees ei ole olnud.
Lugege vahepeal kasutusjuhend uuesti mõttega läbi ja proovige igale sammule loogilne seletus leida....siis hakkab lõks iseenesest tööle. Põhimõtte on see, et kui muti tunnel on kinni vajutatud siis hakkab ta seda taastama ja tõukab pinnasega samal ajal lõksu andurit mis asub haarade vahel (kollane tila) ja on kannaga vajutatud lohu põhjas.

Kliendi kiri:

Tere!
Kahjuks olen ka mina selliste hulgas, kellel ei ole õnnestunud püüda ühtegi mutti lõksu. Olen ,oma arvate tegutsenud vastavalt istruktsioonile aga tulemust ei ole.
Muld kuidagi takistab lõksu sulgemist, kuigi olen labidaga küljed läbi lõiganud. Kõige pealt olen selgitanud käigu kulgemise siis pressinud kannaga sisse
keskmise osa ja märgistanud ja teinud labidaga lõiked haaratsitele.

mullamutt.ee vastus:

Tere, olge hea helistage meile, räägime korra telefonis paigaldamise läbi...

Kliendi kiri:

Tere! Mina olen küll selle lõksuga rahul.Ei tea , kas algaja õnn aga sain muti kätte ja selgus, et üks mutt võib ikka tohutu töö aias teha. Nüüd vähemalt relv olemas ,kui peaks mutid end jälle ilmutama.Seda lõksu julgen paigaldada ja ära võtta.
Kasutusjuhendi kohapealt võib-olla küll , et mulle jäi ka arusaamatuks, et kui ma jalaga juba 3 cm augu maasse teen,siis see nn. sisseehitatud sügavusnäidik peaks ju niigi maasees olema ja ei saanud sellest sügavusnäidiku otstarbest eriti aru ja ei leidnud teda ka esialgu lõksult, pärast oletasin.
Siis veel see koht, et vajuta pedaal alla kuni päästiku ots tuleb läbi pilu ja siis vajuta ots läbi pedaali tagasi.
Lõksu paigaldades tuli see päästiku ots küll läbi pilu aga mitte üle, ühesõnaga polnud , mida tagasi vajutada.Lukustus oli kuuldav.
Hinna poolest küll kallis asi aga arvan, et peaaegu igaveseks on mutiprobleem lahendatud kui ikka lõksu kasutusiga pikk on?!

mullamutt.ee vastus:

Küsimuste või murede korral võtke julgesti uuesti ühendust.

Kliendi kiri:

Tere. Lõks töötab, aga tähtis on leida õige käik, mida mutid tõesti kasutavad.
Kasutusjuhend on hea, selle järgi saab algaja lõksu üles seada küll.

mullamutt.ee vastus:

Väga tore...

Kliendi kiri:

Tänud meeldetuletuse ja hea asja eest. Esimesel kahel korral paigaldasin lõksu valesti, kuid sealt edasi on skoor olnud kolmest kolm.
Põhiline on nagu ka juhendis kirjas (või ole see õpetavas videos), õige paigaldamine ja kaasa mõtlemine - oluline on aru saada, miline on
see käik kuhu mutt tagasi tuleb. Üks viga mida mina tegin, oli see et suures soovis näha ilusat muru trampisin enamuse käike kinni ja siis ühele neist (mida ma kinni ei trampinud) paigaldasin lõksu - mutti enam tagasi ei tulnud. Võib olla oleks huvitav inimestel lugeda ja see aitaks ka Teie
professionaalsust ja hoolivust näidata, kui lisaksite oma koduleheküljele täiendavalt infot muttide kohta. Parim variant oleks ise refereerida, mitte lingata.
See toetaks veel ka Teie aadressist tulenevat kontseptsiooni ja muudaks Teid parimaks muti asjatundjaks. Mind huvitaks näiteks see, mis aja hetkel hetkel oleks kriitiline mutte püüda, et pärssida nende paljunemisest. Variant oleks lahendada see ka näiteks foorumiga, kus kõik teemad üleval oleks ja mida oleks hea lugeda - hetkel on teemad mööda veebi ja kommentaariumeid laiali.

mullamutt.ee vastus:

Kahjuks ei ole tehnilistel põhjustel veel võimalik foorumit meie e-poe süsteemi lisada, kuid sellega tegeletakse.

Kõige parem aeg muttide püüdmiseks on ikka kevadel kohselt peale maa sulamist, siis hakkavad nad poegimiseks valmistuma. 

Kliendi kiri:

Tere. Püüab,mutid kolisid naabrite juurde tagasi.Tänud!

Kliendi kiri:

Tere! Olen lõksuga väga rahul. Mul oli teda vaja paigaldada ka kasvuhoonesse ja seal pehme muld. Paigaldada polnud raske, aga 3 mutti kavaldasid lõksu üle, nad läksid sügavamale, aga ka mina tasandasin mulda, nii et sain sügavamale minna ja lõpuks olid nad kõik mul käes. Lühikese ajaga sain püütud 7 mutti ja minu suureks üllatuseks hetkel nagu oleks vaikus, juba 1,5 nädalat pole ühtegi uut hunnikut tekkinud ja ka vanades kohtades pole käidud. Ei suuda uskuda et see kõik on. Minu krundi ümbruses on nad väga tegusad , aga ma olen valvas.

mullamutt.ee vastus:

Tore! Täname tagasiside eest.

Kliendi kiri:

Tere! Suurepärane riist, mis tänaseks oma hinna õigustanud. Kevadel alanud "sissetungijate" saaga sai augustis Talpiridiga kiire lõpu. Vaesekesi, kes inimeselooma jalgu jäid oli seekord kaks. Seni olin kasutanud erinevaid toru, mutiklambreid, kuhu küll jäi sisse aga jättis karvatuusti asemele ning järgmised korrad lihtsalt topiti mulda täis. Ei aidanu ei kinnastamine, ega ka nii kinnaste kui ka riistade pidev looduses hoidmine võimalike lõhnade kaotamiseks. Sai ka
vesiroti sarnaste klambritega ja elus vihmaussiga kino tehtud aga tulemuseks 0.
Talpirid paigaldus - lihtne ja lollikindel, et mutki ei saa aru! Üks kord pääses siiski mutt puhtalt läbi ja ei pidanud võpatama kah - hommikul enne tööle minekut kiirustades juba labidaga olid puude juured takistamas ja sinna taha lõuad ka hoidma jäid.... paigalduse viga ;-)
Ja aparaat on kenasti puhastatud ning ootab aega, kui jälle vaja jahti pidada.
PS. Naisele näitasin aparaati mõne päeva pärast koos lõksus mutiga ja
siis sai ka hinnast räägitud ;-)
Tänud! 

Kliendi kiri:

Tere. Olen ostuga väga rahul.Nädalaga neli mutti.

Kliendi kiri:

Tere! Tõesti tõesti tellisin Teilt mutilõksu - üritasin ka paigaldada aga siiani pole yhtegi mutti tabanud - aga eilses saates nägin ja sain ka aru, mis ma valesti olin teinud - ma ei saanud juhendist aru, et see kannaga surumine on käigu sulgemine ja et just lõksu kollane jubin sinna auku peab minema teine asi, mis tekitas küsimust - kuidas ma leian need mutikäigud - meie aias on maapinnalt väga raske aru saada kust käigud jooksevad - üritasin ise mõistatada hunnikute vahelisel alal kus võiks käik asuda - seda ma pole veel selgeks saanud:)
Aga ma ei pea ennast petetuks - lihtsalt teadmistest on puudus. Kevadel loodan jätkata tulemusliku muti püüdmisega. Ükskord ikka õnnestub.
Ilusat päeva!

mullamutt.ee vastus:

Kõige parem on leida võimalikult pinnapealne tunnel, tunneli tuvastamiseks tuleb lihtsalt kannaga kompida. Samuti ei tohiks tunnel olla liiga sügaval, see tähendab et tuleb leida kõrgemal olev tunnel. Kuskil neid ikka aegajalt tekib. Tuleb lihtsalt aktiivselt jälgida muti tegutsemisi.

Kliendi kiri:

Tere, mitte ühtegi mutti pole kätte saanud.
Kui on õnnestunud käik kätte saada, siis mullahunnik on hiljem aetud kõrvale ja mutt pole seda käiku kasutanud, kus oli lõks,

mullamutt.ee vastus:

Tere, seda on küll kurb kuulda. Ilmselt on see konkreetne mutt õppinud lõksu vältima, ilmselt lõksu lõugadel oleva inimese lõhna või mõne muu põhjuse pärast, mutt on väga tark ja ettevaatlik kiskja.
Soovitaksin lõksu kasutada vahepeal, näiteks nädala päevad, teises aia nurgas ja siis lõks uuesti selle muti tegutsemisalale viia. Mitte mingil juhul ärge lõksu lõugasid kätega puudutage, isegi lõksu puhastamisel mitte...
Kui tunneli kinnivajutamisel on tunnel nii sügaval et kinnivajutamine on raske (s.t et tunnel on liiga sügaval) siis valige mõni pinnapealsem tunnel, et lõksu lõuad kindlasti ulataksid mutini tunnelis.

Kliendi kiri:

Tere ja väga tore, et huvi tunnete. Oleme lõksuomanikud 1,5 kuud ja esialgu oli muttide hirm nii suur,et nad ei liikunud . Nüüd oleme 2 mutti kätte saanud ja 1X on nad lõksu tühjalt lahti ajanud. Tundub, et päris keeruline on lõks päris täpselt käiku paigutada. Sellegipoolest on mul ka kahe püütud muti üle hea meel, surnud mutt iga kõige parem mutt. Kui on mõni hea lisanipp, andke meile ka teada.

Kliendi kiri:

Tere. Tänan uurimast. Seni on asi tühja läinud, esiteks sest mutid tunduvad olema kolinud talve ootel sügavamatele tegevusmaadel või on kaevandusala juba piisavlt suur - igaljuhul uusi hunnikuid ja vanade värskendust on minimaalselt. Seetõttu ei ole ka jälile saanud õigele käigule kuhu lõks
paigaldada. On proovitud siia ja sinna, aga pinnapelsed käigud tunduvad olema kasutusest maas. Olgem ausad tuvastada täpset käigu kohta savikas
tihedas pinnases on üks keerukas ülesanne. Täiendavalt teeb asja raskeks see, et käigu kohalt pinnas ei kerki käiku kaevates - seega puudub ka lõksu
käivitav pinnase liikumine. Olen püüdnud lõksu paigalduskohas selle käigu ise sisse suruda kitsa vaona, aga see lõhub rohukamara ja krdan et see koht
enam tagasi ei kerki ja lõksu ei pruugi vallandada ning samuti nagu öeldud pole seal enam reegline liikumist ka olnud.